2019 Beat-Tribe Cup - Qualify Round | Virtua Fighter 5 Final Showdown

No comments have been found at this time

Details

Mar 25, 2019 at 1:23 PM
Posted by Hold_Junkie93
2019 VFR The 17th Beat-Tribe Cup - Last Chance Qualification Round

TIMESTAMPS

Teams: ★ Ya sagure Spicy Girl ★ vs Tokyo Head
00:00:47 - PAZ (Wolf) vs Ikebukuro Sarah (Sarah)
00:03:08 - Suberi (Jeffry) vs Ikebukuro Sarah (Sarah)
00:05:27 - Suberi (Jeffry) vs Kan (Akira)
00:08:27 - Suberi (Jeffry) vs Dai ◇ Sarah (hakobi-ya) (Sarah)
00:12:19 - Kobōzu (Lion) vs Dai ◇ Sarah (hakobi-ya) (Sarah)
00:15:29 - Kobōzu (Lion) vs Sound Track A (Akira)
00:17:57 - Shi yakushokōji (Jeffry) vs Sound Track A (Akira)
00:20:59 - Shi yakushokōji (Jeffry) vs Miroku (Kage)
00:23:52 - Sasadzuka osu (Jeffry) vs Miroku (Kage)

Teams: Natsu Mutsumi kyōtō-kai 1-gun vs Foreigner Gold
00:25:52 - Kachō (Taka) vs GALAXY B (Lei Fei)
00:27:59 - Kachō (Taka) vs Nyanta (Goh)
00:31:52 - Daihyō (Lau) vs Nyanta (Goh)
00:34:23 - Daikōri (Wolf) vs Nyanta (Goh)
00:36:52 - Daikōri (Wolf) vs Cobra kai (Akira)
00:40:12 - Daikōri (Wolf) vs Yamada Tetsuko (Shun)
00:43:06 - nana (Lau) vs Yamada Tetsuko (Shun)

Teams: Nīgata Major Road Kurosaki-ten vs @ Jisaku Maniaz @
00:45:46 - Teno Leon (Lion) vs Yancha (Lau)
00:49:08 - Gachiban (El Blaze) vs Yancha (Lau)
00:52:31 - Gachiban (El Blaze) vs Birujii (Shun)
00:56:04 - Suguru (Lion) vs Birujii (Shun)
00:59:58 - Suguru (Lion) vs Katsuo・Supplimen (Jeffry)
01:02:15 - Suguru (Lion) vs Doreiku (Brad)
01:05:08 - Kurupa- (Kage) vs Doreiku (Brad)
01:07:24 - Makoto (Akira) vs Doreiku (Brad)
01:10:33 - Makoto (Akira) vs Hideo (Wolf)

Teams: Shizuoka ocha no kai vs Inba rengō
01:12:20 - Game Centre Arashi (Jacky) vs Samu (Lion)

Teams: ★ Ya sagure Spicy Girl ★ vs LAST MAN STANDING
01:13:51 - Kobōzu (Lion) vs rikojjang (Akira)
01:14:49 - Kobōzu (Lion) vs GrandFa (Vanessa)
01:18:21 - Shi yakushokōji (Jeffry) vs GrandFa (Vanessa)
01:21:25 - Sasadzuka osu (Jeffry) vs GrandFa (Vanessa)

Teams: Foreigner Gold vs Sun Road Ura The Video Shop
01:23:49 - Nyanta (Goh) vs Sexy Saitō (Akira)
01:25:48 - Nyanta (Goh) vs Yosui (Shun)
01:28:34 - Mori Shigeko (Pai) vs Yosui (Shun)
01:31:03 - Yamada Tetsuko (Shun) vs Yosui (Shun)
01:33:51 - Yamada Tetsuko (Shun) vs Yajin Tōnyū (Jeffry)
01:36:47 - Yamada Tetsuko (Shun) vs Aiko (Lion)
01:40:11 - Yamada Tetsuko (Shun) vs Higemati (Brad)

Teams: Neo. Chira ura-hai kōhō-bu vs Jinsei dai down
01:42:40 - Urusai Kun (Shun) vs Hama Lau (Lau)
01:44:54 - Youkan (El Blaze) vs Hama Lau (Lau)

Teams: Fist F*ckers vs Best Body Matsudo
01:46:29 - Debiru (Wolf) vs Donpatchi (Brad)
01:48:46 - Hera (Taka) vs Donpatchi (Brad)
01:52:03 - Romantic Gorilla (Brad) vs Donpatchi (Brad)
01:55:03 - Romantic Gorilla (Brad) vs Shimaichi (Pai)
01:57:57 - Super J Survive (Jeffry) vs Shimaichi (Pai)

Teams: Han'nari Satsuma-han vs Nīgata Major Road Kurosaki-ten
02:00:57 - Waryūsai Sae (Aoi) vs Suguru (Lion)
02:04:11 - Haruka & kaede & Tsubaki papa (Shun) vs Suguru (Lion)
02:06:50 - Haruka & kaede & Tsubaki papa (Shun) vs Makoto (Akira)
02:09:43 - Yodoriver Jacky (Jeffry) vs Makoto (Akira)

LAST CHANCE QUALIFICATION ROUND
48 teams competed in 8 single elimination tournaments, with 6 teams per tournament. The 8 winning teams advanced to the 1st Round.

OFFICIAL LINKS
▶ Virtua Fighter dot com (VFDC): https://virtuafighter.com
▶ VFR: http://www.beat-tribe.com
▶ Live stream by Toushinsai: https://www.twitch.tv/toushinsaiofficialtv2
0     0     73
Forgot your password?